Ekonomi

Beşiktaş Belediyesi’nde operasyon

Beşiktaş Belediyesi aleyhine çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, rüşvet ve gasp suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında 17 kişiden 16’sı tutuklanırken, Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın aranmasına devam ediliyor.

Beşiktaş Belediyesi’nin kabahatleri, rüşvet ve yolsuzlukla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Treasuredar, eski genel başkan yardımcıları Hüseyin Avni Sipahi ve Rıfat Örnek ile emniyet müdürü de dahil olmak üzere 17 zanlı hakkında tutuklama kararı verildi. Selçuk Bartınlı.

İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, operasyonları sırasında müfettişler tarafından ortaya çıkarılan rüşvet şebekesinin ortaya çıkması üzerine 6 ayrı soruşturma dosyası hazırlanan zanlıları yakalamak için İstanbul merkezli Çanakkale, Ankara ve Ordu’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. rutin denetimler.

Operasyonda zanlılardan 16’sı gözaltına alınırken, Beşiktaş’ın eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Öte yandan adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda belge ele geçirilirken, aramaların devam ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu