Teknoloji

Android Telefonlar Çizgi Kameralara Dönüştürülebilir

Trafik kazalarında haklarınızı korumada en büyük koz olan araç içi kameralar günümüzde binlerce TL’ye varan geniş bir fiyat bandında satılmaktadır. Tamam, Neden telefonlarımızı araç kamerası olarak kullanamıyoruz?

Elbette bu sorunun pek çok cevabı var. Depolama alanı, kameranın aşırı ısınması, telefonu kullanamamak… Bu ihtimal sonunda Google’ın aklına geldi. Google’ın Android işletim sisteminde araç içi kamera özelliği üzerinde çalıştığı görüldü. Özellikten ilk ekran görüntüleri geldi.

Google’ın araç kamerası özelliği:

9to5Google tarafından paylaşılan ekran görüntülerinde, özelliğin ‘Pixel telefonlarda’ olduğu görülüyor. Kişisel güvenlik ‘ uygulamasında çıktı. Özellikle ilgili sevindirici detaylar da vardı.

Özelliğin dağıtım sayfası da kritik bilgileri barındırır. Buradaki bilgilere göre kullanıcılar, ortam sesini telefonlarının mikrofonu ile kaydetme imkanına sahip olacaklar. Ek olarak, kaplanan alanı en aza indirmek için kaydedilen tüm görüntüler kaydedilir. optimize edilecektir.

Google’ın araç kamerası özelliği, 24 saat boyunca üç gün sonra yapılan kayıtları kaydedebilecek ve otomatik olarak silebilecektir. Ayrıca “cihaz X cihazına Bluetooth ile bağlandığında başla” gibi komutlar da kaydın manuel olarak başlamaması için ayarlanabilir.

Aslında telefonlar için üçüncü taraf araç içi kamera uygulamaları var, Google ile arasındaki fark nedir?

Bugüne kadar piyasaya sürülen birçok uygulama, yüksek çözünürlüklü kayıtları yeterince sıkıştıramadı ve bu nedenle çok az yer kapladı. Google’ın en temel farkı 24 saat kayıt alıp bunu yapabilmenizdir. fazla depolama alanı israf etmedenkurtarabilmek için.

Öte yandan kameramızı birkaç dakika açık tuttuğumuzda telefonlarımız ısınıyor da bir gerçektir. Google’ın buna karşı nasıl bir önlem alacağı bilinmiyor.

Yeni özelliğin telefonlar için hangi Android versiyonunda sunulacağı da bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu