Ekonomi

‘Ar-Ge İnovasyon Destek Mekanizmaları Çalıştayı’ düzenlendi

Belma A. ÖZGEN

Ar-Ge güçlendirme mekanizmalarının daha aktif hale getirilmesine yönelik önerilerin ve çalıştay çıktılarının tartışıldığı ‘Ar-Ge İnovasyon Destek Mekanizmaları Çalıştayı’ bugün Ankara TÜBİTAK Feza Gürsey Salonu’nda gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal video konferansla katıldı.

Çalıştayın ilk oturumunda, açık oturumda Ar-Ge güçlendirme sistemlerinden yararlanan kesimlerin temsilcileri, fon sağlayan kuruluş temsilcileri ve kolaylaştırıcı rol oynayan arayüz kuruluşlarının temsilcileri görüşlerini dile getirdiler.

Çalıştayın öğleden sonra gerçekleştirilen ve TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal’ın da katıldığı çalıştayın ikinci oturumunda, mali destek programlarına başvuru öncesi/sonrası ve uygulama sürecinde karşılaşılan sorunlar ve güçlükler masaya yatırıldı ve değerlendirildi. mevcut Ar-Ge inovasyon güçlendirme sistemlerindeki uygulamaların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmıştır. görüşler dile getirilmiştir.

Ulusal Ar-Ge inovasyon ekosisteminin paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirilen, mali destek programlarının başvuru sürecinde ve yürütülmesinde karşılaşılan güçlüklerin de ele alındığı ve değerlendirildiği “Ar-Ge İnovasyon Destek Mekanizmaları Çalıştayı” sonrasında hazırlanan rapor ile amaçlanan, alanın perspektifinden politika yapıcılara rehberlik etmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu