Teknoloji

Bir tarihi keşif daha: 5,5 milyon yıllık fil mezarlığı bulundu

Florida Doğa Tarihi Müzesi’ndeki bir araştırmacı ve gönüllü ekibi, fillerin atalarının fosilleşmiş kalıntılarının bulunduğu eski bir “fil mezarlığı” keşfetti. Bu keşif, Florida’da şimdiye kadar keşfedilen en büyük hayvan örneği olabilir.

Araştırma ekibi, Montbrook Fosil Kazısında özel bir şey olmayan gomfoter iskeletlerinin parçalarını bulmuştu. Çünkü orada daha önce kesikler ve düzensiz kemikler bulunmuştu ve bu yüzden sıra dışı görünmüyordu. Ancak birkaç gün sonra ekip dev bir ayağa benzeyen bir şey buldu. Sonraki çalışmalarda çok büyük bir gomfoter ile ilgili olduğu ortaya çıktı.Çok geçmeden tüm iskeleti çıkarmayı başardılar.

Ancak çok geçmeden ölen hayvanın yalnız olmadığı anlaşıldı. Daha fazla kazı, bir yetişkinin ve en az yedi yavrunun iskeletlerini buldu. Grubun, hayvanların tam boyutunu belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyacı var, ancak yetişkin olan Yaklaşık 2.4 metre uzunluğunda olduğu düşünülüyor.

Florida Müzesi omurgalı paleontoloji koleksiyonu direktörü narducci , Montbrook’ta bu kadar toplu gömülü hayvanların olduğu bir alanı hiç görmediklerini ve bu bölgede çoğunlukla küçük iskelet parçaları bulduklarını söyledi. Hepsi aynı anda ölmez, Narducci paket üyelerinden bir veya daha fazlasının farklı zamanlarda bu noktada sıkışıp kaldığını düşünür. Ayrıca, gomfoterlerin nehrin akışının azaldığı bir yere hızlı bir şekilde gömülmüş veya sıkışmış olabileceğini düşündürmektedir.

İnsanlar gelmeden önce, fillerle akraba hayvanlar birçok kıtada bol miktarda bulunuyordu ve gofoterler en çeşitli hayvanlardan biriydi. . Bu büyük memeliler, kayıtlarda 20 milyon yıldan fazla bir geçmişe sahiptir. İlk önce Afrika’da ortaya çıktılar ve daha sonra Avrupa ve Asya’ya yayıldılar. Sonunda Bering Köprüsü’nü geçerek Kuzey Amerika’ya ulaştılar. Bu süre zarfında, yerleştikleri her yerde hayatta kalmalarını sağlayan çeşitli benzersiz özellikler geliştirdiler.

Montbrook kazısı, gelecekteki araştırmalar için heyecan verici şeyler ve uzun zaman önce Kuzey Amerika’da dolaşan bu muhteşem hayvanlar hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sunuyor.

halfetihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu