Ekonomi

DEPREM AFETİ – Kahramanmaraş depremi dördüncü gününde – Depremle ilgili son haberler

SON DAKİKA: Türkiye bir yanda KahramanmaraşBir yandan ortalanmış beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için var gücüyle çalışırken, diğer yandan depremBölgede arama kurtarma çalışmaları için zamana karşı yarışıyor.

Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya’da. 9 bin 57kişi öldü, 52 bin 979Şahsın yaralandığı bildirildi.

Dün Türkiye’nin tamamı küçük büyük fark etmeksizin deprem bölgesine yardım ulaştırmaya çalıştı. Türkiye’nin önde gelen firmaları bölgenin temel ihtiyaçlarına bir nebze de olsa yardım edebilmek için yarıştı. TOBB’un kampanyasıyla reel sektör örgütlenirken, birçok özel şube şirketi de yardımlarını AFAD aracılığıyla bölgeye ulaştırmaya çalıştı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından saat saat yaşanan son gelişmeler şöyle:

23.50

Depremlerin ardından enkaz altında kalanlar için arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken, yaralılardan bir kısmı Adana’dan kalkan askeri uçakla İstanbul’a getirildi.

23.36

TCG Amiral Gemisi, İskenderun Limanı’na yardım malzemesi getirdi.

23.22

Edirne Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, 7.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Elbistan’da çalışmalarını sürdürüyor.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ekiplerin bir kişiyi daha enkazdan çıkarmayı başardığını belirtti.

23.07

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen kent genelinde ekiplerin arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Ebrar Sitesi’ndeki bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalarda 71 yaşındaki Hüseyin Bakır depremden 67 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

22.30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde Adana’ya gelerek deprem bölgesinde incelemelerde bulundu.

haber-beylikduzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu